Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne


                                              
                OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE

          XXXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA  - 19 – listopad 2017 rok
        


    Nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec. Wiemy jednak, że na pewno przyjdzie. Otrzymaliśmy liczne talenty i nie chodzi tu tylko o talent pisarski, malarski czy aktorski. Dostaliśmy takie talenty jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra. Kiedyś Bóg zapyta każdego z nas, jak te talenty wykorzystaliśmy. Nie poddawajmy się lękom, zniechęceniu czy bierności. Św. Paweł wzywa nas dzisiaj: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!”.
                    
                                     


    Dzisiejsza kolekta specjalna na potrzeby naszego kościoła.
    Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


 1.We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP. O godz. 6.30 godzinki ku czci Matki Bożej.

 2.W środę o godz. 8.00 Msza św. w intencji członkiń Róży Różańcowej św. Cecylii.
 3.Zapraszamy osoby w wieku średnim na spotkanie „Wspólnoty Dorosłych” w środę o godz. 18.45. Rozpoczęcie w kościele.
 4.Młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 15.00 do salki parafialnej.
 5.W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla Róż Różańcowych, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członkiń Róży Różańcowej św. Katarzyny i wszystkich Róż Różańcowych.
 6.W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.
 7.W dniu 30 listopada od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej „TUWIM” przy ul. Grabowej 11 w Siemianowicach Śl., odbędą się badania USG DOPLER przepływów szyjnych, kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania – 55,- zł. Informacje w przychodni.

 8.W środę w parafii Krzyża św. o godz. 18.00 Msza św w intencjach trzeźwościowych oraz po Mszy św.spotkanie formacyjne członków KWC i osób zainteresowanych tematyką trzeźwości.
 9.W zakrystii do odebrania kolejny numer „Posłańca św. Antoniego”. Do 10 grudnia można zaprenumerować „Posłańca św. Antoniego” na rok 2018. Cena 48,- zł.
10.W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”, m.in.:
  - Kalendarz ścienny na rok 2018 ze św. Józefem
  - Co o samobójstwie mówi Kościół? Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie?
  - Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska

 

 

 Na czas przeżywania dnia Pańskiego i rozpoczynającego się   nowego tygodnia  niech nam Bóg błogosławi