Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

                                   

  

       

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


    UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO  – 17 czerwiec 2018 rok


    Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego. Czczony jako cudotwórca, orędownik w wielu potrzebach, dobroczyńca ubogich. Był wielkim i niestrudzonym kaznodzieją i nauczycielem wiary. Cała gorliwość i niestrudzona działalność św. Antoniego ożywiona była gorącym uczuciem miłości. Niech przeżywanie dzisiejszej uroczystości rozpali w nas jeszcze większy płomień Bożej miłości.
        

    Dzisiejsza kolekta specjalna na potrzeby naszego kościoła.
    Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1.Dzisiaj nasza Parafia obchodzi uroczystość odpustową. Niech wszechmocny św. Antoni przez swoje wstawiennictwo wstawia się za nami u Boga, abyśmy w każdej chwili naszego życia czuli Jego obecność.
 2.W poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu.  
 3.Zapraszamy na spotkanie „Wspólnoty Dorosłych” w środę o godzinie 18.45. Rozpoczęcie w kościele.
 4.W piątek na godz. 15.00 Bractwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Koło Siemianowickie, zaprasza do naszego kościoła na peregrynację cudownego obrazu św. Józefa, obrazu Świętej Rodziny z Kalisza w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa.
 5.Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkanie modlitewne w piątek o godz. 19.00.
 6.Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła.
 7.W zakrystii zapisy na wyjazd na nocne czuwanie do Turzy Śl. w dniu 29 czerwca br
 8.W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”, m.in.:
 - O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie.
 - O kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism
 - Ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych

 


     Na czas przeżywania uroczystości odpustowej w naszej parafii i rozpoczynającego się   nowego tygodnia niech nam Bóg błogosławi